Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW
PARTNERZY
  • Zamek Karpniki >>
  • Biuro Podróży Discover Silesia >>
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Pałac w Wojanowie >>
KALENDARZ
<<>>
Lipiec 2019

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3   6 7
 
8 9 10 11 12 13 14
 
15 16 17 18 19 20 21
 
22 23 24 25 26 27 28
 
29 30 31    
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • 29 września 2018 w Legnicy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej uhonorowana została prestiżową Nagrodą Kulturalną Śląska >>
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
AKTUALNOŚCI


2013.03.24 | 1.04. Concerti Pasquali, koncert Pałac Paulinum, godz. 17.00 wstęp wolny

Poniedziałek Wielkanocny - 01.04.13 godz. 17:00 - Pałac Paulinum - koncert na głos, fortepian i rzutnik - Poulenc, Berio, Strauss - Michalina Bienkiewicz, Peng Yue - dobry tekst jest podstawą dobrej kompozycji oraz interesującej interpretacji. Solistka oper w Weimarze i Erfurcie oraz młody, uznany, chiński pianista, zwycięzca konkursu pianistycznego w Sankt Petersburgu, wezmą Państwa w muzyczną podróż wśród najlepszej poezji i jej muzycznych interpretacji.

Wstęp wolny

 

Michalina Bienkiewicz mieszka w Weimarze od 2011 roku, kiedy to została solistą studia operowego teatrów w Weimarze, Erfurcie i Nordhausen. Do Weimaru przeniosła się z Wiednia, gdzie z wyróżnieniem ukończyła studia w zakresie śpiewu solowego. W czasie studiów pracowała w  Arnold Schoenberg Chor, gdzie współpracowała z muzykami takimi jak: W. Christie, N. Harnoncourt, Ch. Rousset, czy C. Bartoli. W 2007 r. przez H. Niquet została wybrana do udziału w l'Académie baroque européenne d'Ambronay, dzięki czemu występowała na m.in. w Opera Comique w Paryżu, Opera de Touluse, Opera w Bukareszcie oraz w Teatrze Wielkim w Warszawie. Michalina ukończyła filologię angielską pracą analizującą 18-wieczną angielską wymowę opery F. Haendla pt. Semele. Z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów współpracuje od 2008 i jest koordynatorem artystycznym festiwalu Concerti Pasquali.

Peng Yue zaczął grać na fortepianie w wieku 5 lat w Pekinie, w Chinach, gdzie się urodził. Po 17 latach pracy, otrzymał tytuł magistra gry na fortepianie i zadecydował, iż będzie kontynuował edukację w Niemczech. To właśnie w Weimarze, dokąd wyemigrował w 2007 roku, odkrył, jak wielką przyjemność sprawia mu współpraca ze śpiewakami i zdecydował się specjalizować w akompaniowaniu pieśni. Na owoce tejże decyzji nie musiał długo czekać i w 2011 roku został zwycięzcą konkursu duetów muzycznych w Sankt Petersburgu. W teatrze w Weimarze usłyszał Michalinę w : ”Arabelli” R. Straussa i tak rozpoczęła się ich współpraca w zakresie interpretacji pieśni.

Aleksandra Śnieżek jest fotografką, graficzką oraz twórczynią animacji poklatkowych. Studiuje na prestiżowej czeskiej uczelni Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie oraz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia. Od lat prowadzi autorskie warsztaty z fotografii i z animacji poklatkowych. Swoje prace prezentowala na festiwalach rangi międzynarodowej, m.in. Miesiąc Fotografii w Krakowie, Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu, Muzealne Spotkania z Fotografia w Koszalinie. Współpracuje m.in. z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej i Magazynem Kultury z Krakowa.

Pałac Paulinum

ul. Nowowiejska 62

58-500 Jelenia Góra


foto: Romulad M. Sołdek
Pałac Paulinum z lotu ptaka
foto: Romulad M. Sołdek
foto: Romulad M. Sołdek
Pałac Paulinum
foto: Romulad M. Sołdek

Sala GdańskaProjekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0.0373 sekundy, 1.077 MB