Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW
PARTNERZY
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Pałac w Wojanowie >>
  • Zamek Karpniki >>
KALENDARZ
<<>>
Czerwiec 2019

PN WT ŚR CZ PT SO ND
     1 2
 
3 4 5 6 7 8 9
 
10 11 12 13 14 15 16
 
17 18 19 20 21 22 23
 
24 25 26 27 28 29 30
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • 29 września 2018 w Legnicy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej uhonorowana została prestiżową Nagrodą Kulturalną Śląska >>
AKTUALNOŚCI


2014.01.24 | 14.02 Koncert walentynkowy w Pałacu Staniszów

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów

zapraszają

14 lutego (piątek), o godz. 19.00

na "Koncert walentynkowy" z uroczystą kolacją

w wykonaniu:

Viktora Kuznetsova- skrzypce

Anny Jadach- fortepian

Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów

 

Do wyboru proponujemy Państwu dwa warianty menu:

Wariant I Menu walentynkowe dla dwóch osób *:
- Mus z pstrąga wędzonego z chrzanem i świeżym ogórkiem
- Krem z selera z wanilią i suszoną szynką
- Rolada z indyka z duszonymi porami, brokułami i musem marchwiowym
- Gotowana gruszka w białym winie z sorbetem wiśniowym i sosem waniliowym

Cena: 85,-zł/1 os.

* Napoje dodatkowo płatne

Wariant II Menu walentynkowe dla dwóch osób *:
- Łosoś, aronia, groszek zielony, mus chrzanowy, papier ryżowy, koper, kawior
- Bulion z gołębia z warzywami i pierożkiem
- Górka cielęca, mus grzybowy, pierożek filo, mus marchwiowy, puree ziemniaczane
- Mille-feuille kokosowo-pomarańczowe z czekoladą i owocami

Cena: 105,-zł/1 os.

*Napoje dodatkowo płatne

 

Viktor Kuznetsov Junior  - skrzypce

        Urodził się  09.09.1991r. w rodzinie zawodowych muzyków. Na skrzypcach zaczął się uczyć mając trzy lata u swego dziadka, wybitnego pedagoga – Michała Kuzniecowa. Jako pięciolatek wystąpił po raz pierwszy na scenie Filharmonii Wrocławskiej, wykonując koncert skrzypcowy L. Krawczuka. Mając lat osiem wziął udział w Konkursie Młodych Skrzypków w Kijowie i otrzymał w nim pierwszą nagrodę. Cztery lata później uzyskał wyróżnienie I stopnia  na  Międzynarodowym  Konkursie  „Młodzi Wirtuozi”  (2004) we Wrocławiu. Jest absolwentem Kijowskiej Centralnej Specjalnej Muzycznej Szkoły im. M. Lysenko dla dzieci utalentowanych ( przy Konserwatorium Kijowskim ), w klasie prof. Bogodara Kotorowicza. Mając  lat 16 został  studentem  Akademii  Muzycznej  im. K. Lipińskiego  we  Wrocławiu w klasie Viktora Kuznetsova seniora. W maju 2009 roku został laureatem I nagrody na Konkursie Małych Form Instrumentalnych, zorganizowanym przez Wrocławską Akademię Muzyczną. Od czerwca 2010 roku jest studentem w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły. Mając  lat  trzynaście  nagrał  swoją  pierwszą  płytę  CD  z  muzyką  Astora  Piazzolli. Od tego czasu prowadzi intensywną działalność koncertową. Jako solista występował z koncertami w wielu krajach Europy: w Rosji, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii, Polsce i na Ukrainie. W roku 2007 uczestniczył jako solista oraz pomocnik koncertmistrza w dwumiesięcznym tournee po Europie, a w 2008 roku w tournee po Norwegii.  Występował jako solista z takimi orkiestrami jak:  Barock Orchester Berlin,  European Bach Pleyers, „Kijowscy Soliści”, Zespół Solistów Ricordanza,  Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej,  Hannover Symphony Orchestra,  Festival Orchestra Berlin.

       Regularnie koncertuje w Filharmonii Berlińskiej, w której zadebiutował w 2005 roku wykonując (z towarzyszeniem Wrocławskiego Zespołu Solistów „RICORDANZA” pod batutą Stefana Bevier) „Pory Roku w Buenos  Aires” Astora Piazzolli. Gra na skrzypcach  włoskiego  lutnika Niccolo Amati z 1662 roku. Swoje umiętnośći  rozwija również w innym kierunku. Gra na gitarze i skrzypcach elektronicznych w stworzonym przez siebie zespole „ Ten sharm of 60’s”. 

 

Anna Jadach- fortepian

        W 2008 roku ukończyła OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie mgr Elżbiety Nawareckiej i rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr hab. Pawła Zawadzkiego – fortepian solowy i w klasie ad.  dr hab. Magdaleny Blum-Rak – kameralistyka. Jest laureatką II. nagrody w konkursach: w I polsko-niemieckim konkursie dla młodych pianistek w Krzyżowej ( Zonta Club Oberschwaben pod przewodnictwem Veronic Jochum v. Moltke, 2004) oraz w I Akademickim Konkursie Zespołów Kameralnych (Akademia Muzyczna we Wrocławiu, 2012), w międzyczasie zdobyła wyróżnienie na wrocławskim konkursie zespołów kameralnych w kategorii duet fortepianowy, 2005. Roczny pobyt w USA w latach 2005/2006 w ramach programu Rotary Youth Exchange zaowocował nagrodą Bainbridge-Guilford Music Department Service Award 2006. Zdobywczyni  nagrody dyrektora Wydziału Kultury Jarosława Brody w Akademickim Konkursie Interpretacji Pieśni Fryderyka Chopina i Roberta Schumanna, 2010. W tym samym roku wystąpiła w Filharmonii Wrocławskiej w programie ,,Młodzi grają Chopina”. W ramach Roku Chopinowskiego uczestniczyła również w koncercie Najdłuższe Urodziny Chopina w Warszawie. W 2012 roku wzięła udział w projektach: charytatywny ,,Koncert Nadziei” poświęcony  dzieciom z chorobą nowotworową zorganizowany przez fundację ,,Przylądek Nadziei” oraz  Festiwal Muzyki Johna Cage'a we Wrocławiu zorganizowany przez Paul'a Preusser'a. Na swoim koncie ma występy w Filharmonii Łomżyńskiej( 2011 ) oraz  Filharmonii Berlińskiej ( 2011, 2012, 2013 ) z zespołem Festival Orchestra Berlin pod batutą Stefana Bevier'a. Pianistyczny warsztat szkoliła dodatkowo na kursach mistrzowskich m.in. u artystów: Fabio Bidini, Krzysztof Jabłoński, Ronan O'Hora, Alexander Malter, Martin Berkofsky.  Zainteresowania Anny koncentrują się szczególnie wokół muzyki romantycznej oraz impresjonistycznej solowej i kameralnej.

Szczegóły na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie: www.palacstaniszow.pl. lub pod nr tel. 755 48 45.Projekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0.03017 sekundy, 1.07901 MB