Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW
PARTNERZY
  • Portal Life Beyond Tourism >>
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
  • Biuro Podróży Discover Silesia >>
  • Pałac w Wojanowie >>
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze >>
KALENDARZ
<<>>
Kwiecień 2019

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
 
8 9 10 11 12 13 14
 
15   18  20 
 
 23 24 25 26 27 28
 
29 30     
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
  • W sierpniu 2018 w Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się VII Festival dell Arte
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • 29 września 2018 w Legnicy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej uhonorowana została prestiżową Nagrodą Kulturalną Śląska >>
AKTUALNOŚCI


2013.02.15 | Dzień Kobiet w Pałacu Staniszów z koncertem ,,Bar Nostalgia"

Fundacja Forum Staniszów i Hotel Pałac Staniszów serdecznie zapraszają do spędzenia Dnia Kobiet w Pałacu Staniszów z koncertem „Bar Nostalgia” w wykonaniu: Joanny Dark – śpiew      Bogdan Hołownia  - fortepian Piotr Baron - saksofon Koncert odbędzie się 8 marca o godz. 18.00 w Sali Balowej Pałacu Staniszów w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie.

„Nikomu nie można odmówić relaksu przy lirycznych balladach. Autorskich wersjach utworów Marilyn Monroe, Marleny Dietrich... czy też „Besame mucho”, „Poczekalni PKP” albo „Już nigdy”. Wszystkie w oryginalnych językach! Zaśpiewanych mocno, aczkolwiek delikatnie. Ujmująco, a dobitnie. Wyraziście. Na pozór męczeńsko, a z polotem. Z tytułowym "Barem Nostalgia" napisanym przez duet Krajewski - Dutkiewicz na czele.”

Źródło: czasopismo Pani, czerwiec 2009 autor. Maciej Gajewski

„Niski głos, dobra prezencja, zdecydowany charakter. (....) Jej płyta "Bar Nostalgia" to w większości zbiór światowych, ciekawie zaaranżowanych standardów. (....) Materiał, po który Dark sięgnęła, wydaje się dla niej stworzony.”

Źródło: empik.com

„Prezentujemy najnowszą płytę Joanny Dark „Bar Nostalgia”. To świetny zbiór jej osobistych wersji wielkich światowych standardów. Znajdziemy tu między innymi takie piosenki jak „Besame Mucho”, „Stormy Weather”, „Don’t Explain” czy… „Poczekalnia PKP”, a także utwory z repertuaru Marilyn Monroe, Marleny Dietrich i Billie Holiday. Dark swoim aksamitnym głosem śpiewa na płycie w 4 językach: po polsku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku, lecz nie tylko dlatego ten projekt ma format europejski. Joannie Dark i jej muzykom udało się stworzyć co najmniej kilka kapitalnych wersji starych przebojów. Proszę posłuchać choćby „God Bless The Child” czy „Besame Mucho”! Tytułowy utwór „Dziś Bar Nostalgia” napisali Seweryn Krajewski i Marek Dutkiewicz – współproducent płyty.

Do pracy nad nagraniami zaproszono elitę polskich muzyków – wymieńmy tylko Bogdana Hołownię, świetnego perkusistę Cezarego Konrada, mistrza gitary Jacka Królika. Efekt? Płyta wybitna!”

Źródło: www.joannadark.pl

Joanna Dark - Torunianka. Ukończyła studia na wydziale pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze jako studentka została wyróżniona nagrodą Grand Prix Festiwalu Piosenki Miłosnej w Poznaniu oraz wystąpiła ze swoim recitalem songów Brechta - "Mein lieber Brecht", za który na festiwalu akademickim FAMA otrzymała stypendium za "intrygującą osobowość artystyczną". Joanna wystąpiła w 500 spektaklach m.in. w słynnym brodwayowskim musicalu METRO. Po nowojorskiej premierze NEW YORK NEWSDAY pisał o "pięknej, wysokiej blondynce śpiewającej słodko i zmysłowo jak barytonowy saksofon".

Po powrocie z Ameryki Dark opuszcza "Metro" i wkracza w świat mody. Współpracuje z najsłynniejszymi postaciami polskiej mody- Grażyną Hasse, Barbarą Hoff i Jerzym Antkowiakiem - czołowym fanem Joanny. Podczas jego pokazów śpiewa piosenki Marleny Dietrich. Modę jednak porzuca, aby nagrać swoja pierwsza płytę - "Nie bój się latania" dla firmy Polygram. Przeboje z niej to "Senna jak lawina" i "Moja religia". Nagrywa tez piosenkę czołówkę - "Krąg życia" do polskiej wersji filmu KRÓL LEW wygrywając konkurs Walta Disney'a z Los Angeles.

W 2001 wyprodukowała własny recital z piosenkami o miłości z akompaniamentem kwartetu jazzowego - Bogdan Hołownia, Mariusz Bogdanowicz, Piotr Biskupski i Artur Lesicki zatytułowany "Przytul mnie". Premierę miał w Teatrze Nowym u Adama Hanuszkiewicza.

W 2005 roku nagrała swoją drugą płytę zatytułowaną DARK NIGHT z zaskakującymi wersjami wielkich polskich przebojów - "Winda do nieba", "Przytul mnie", "Dmuchawce, latawce, wiatr''. Płyta spotkała się z ogromnie życzliwym przyjęciem krytyki i mediów. W miedzy czasie koncertuje z piosenkami z płyty Dark Night z zespołem pod kierunkiem Grzegorza Piotrowskiego. Jednocześnie grywa z Bogdanem Hołownią kameralne koncerty poetyckie i jazzowe. W 2008 dołączają do nich Paweł Panta - bas i Cezary Konrad - perkusja. Wspólnie grają koncert "Tribute to Diana Krall" w teatrze Baj Pomorski w Toruniu. W tym składzie artystka postanawia nagrać kolejną płytę.

Krążek BAR NOSTALGIA ukazuje się w maju 2009 roku i jest ambitną próbą zmierzenia się ze światowymi standardami. Na płycie znajdziemy takie tytuły jak "Besame mucho", "Stormy weather" czy "God bless the child". Wsparcie muzyczne zagwarantowała elita polskich muzyków - pianista Bogdan Hołownia, basista Paweł Panta, perkusista Cezary Konrad, gitarzysta Jacek Królik, akordeonista Klaudiusz Baran, hammondzista Michał Jurkiewicz, saksofonista Marcin Kajper, trębacz Robert Murakowski. W jednym z utworów solo zagrał Janusz Yanina Iwański.

Tytułowy utwór "Dziś Bar Nostalgia" jako jedyny premierowy na płycie napisali - Seweryn Krajewski i Marek Dutkiewicz.

Projekt „Muzykalia Staniszowskie” realizowany jest przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn. Główny partner: GMT Guss- und Maschinenteile GmbH, Partnerzy: Tauron Ekoenergia, Dräxlmaier, Dr. Schneider Automotive Polska Sponsorzy: Jelenia Plast, DWS Dräxlmaier Patroni medialni: Nowiny Jeleniogórskie, Schlesien heute.

 


foto: Romuald M. Sołdek
Pałac w Staniszowie Górnym
foto: Romuald M. Sołdek
foto: Romuald M. Sołdek
Dom Kawalerów przy pałacu
foto: Romuald M. Sołdek
foto: Romuald M. Sołdek
Park przy pałacu
foto: Romuald M. SołdekProjekty

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0.03105 sekundy, 1.0764 MB