Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW
PARTNERZY
  • Portal Life Beyond Tourism >>
  • Pałac w Wojanowie >>
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Zamek Karpniki >>
KALENDARZ
<<>>
Czerwiec 2019

PN WT ŚR CZ PT SO ND
     1 2
 
3 4 5 6 7 8 9
 
10 11 12 13 14 15 16
 
17 18 19 20 21 22 23
 
24 25 26 27 28 29 30
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • W takcie Europejskich Dni Dziedzictwa niemal wszystkie zabytki będą udostępnione - następna edycja wrzesień 2018
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
  • W sierpniu 2018 w Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się VII Festival dell Arte
AKTUALNOŚCI


2012.03.22 | Koncert Pasyjny w Pałacu Staniszów

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów

zapraszają dnia 06.04.2012 (Wielki Piątek) o godz. 18.00

na „Koncert Pasyjny”

w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie

w wykonaniu: Aleksandry Kubas – sopran oraz Magdaleny Blum – fortepian

Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów

Cena biletu: 25,-zł.

 

W Programie koncertu:

1. J.S.Bach-Ch.Gounod Ave Maria

2. J.S.Bach  "Aus Liebe will mein Heiland sterben" z Pasji Mateuszowej

3. G.F.Haendel - "Lascia ch'io pianga" - aria Almireny z opery "Rinaldo"

4. C.Orff - "In trutina" z Carminy burana

5. G.F.Haendel - "Piangero" - aria Kleopatry z opery "Juliusz Cezar"

6. W.A.Mozart Agnus dei z Mszy Koronacyjnej

7. W.A.Mozart - "Et incarnatus est" z Mszy c-moll

8. C.Franck  Panis angelicus

9. G.Faure  Pie Jesu z Requiem

10. S.Rachmaninow- Wokaliza op.34 nr 14

11. S.Rachmaninow  Zdies haraszo op.21 nr 7

12. S.Rachmaninow “ Nie poj krasawica op.4 nr 4

13.G.Caccini  Ave Maria

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 75 755 84 45 lub pisząc na adres fundacja@palacstaniszow.pl

 

Aleksandra Kubas w 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Danuty Paziuk-Zipser. Na II roku studiów doskonaliła swoje umiejętności na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich u tak uznanych profesorów jak: T.Żylis-Gara, C.Richardson, I.Kremling, P.Tschaplik, M.Habela, S.Vittucci, R.Resnik. Jest laureatką licznych nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W maju 2009 otrzymała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka, a w grudniu 2009 Wrocławską Nagrodę Muzyczną w kategorii Muzyka Poważna. Artystka występowała na wielu koncertach i festiwalach m.in. Wratislavia Cantans, EuroSilesia, Forum Musicum, brała też udział w koncercie organizowanym przez wiedeński Universität für Musik und darstellende Kunst w Fanny Hensel-Mendelssohn-Saal w Wiedniu. Koncertowała również w Filharmonii Narodowej, Zielonogórskiej, Toruńskiej, Zabrzańskiej, Opolskiej, Operze Krakowskiej i Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Aleksandra Kubas jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Metropolity Wrocławskiego. W grudniu 2007 zadebiutowała na scenie Opery Wrocławskiej w premierowym przedstawieniu opery Rigoletto w partii Gildy. Od sezonu artystycznego 2008/2009 jest solistką Opery Wrocławskiej, w której wykonuje takie partie jak: Gilda (Rigoletto G. Verdiego), Zuzanna (Wesele Figara W.A. Mozarta), Adina (Napój miłosny G. Donizettiego), Hanna (Straszny dwór St. Moniuszki), Olimpia (Opowieści Hoffmanna J. Offenbacha), Pamina (Czarodziejski Flet W.A. Mozarta). Jej występy cieszą się ogromnym uznaniem nie tylko krytyki, ale i publiczności. W lutym i marcu 2010 zadebiutowała na scenach teatrów włoskich (Lucca, Ravenna, Livorno i Piza) w partii Kunegundy w premierowych przedstawieniach opery Kandyd L. Bernsteina pod dyrekcją Elio Boncompagniego. W czerwcu 2011 wystąpiła w Teatrze Bolshoi w Moskwie w premierowych przedstawieniach Złotego Kogucika M. Rimskiego-Korsakowa jako Szemachańska Królowa. Od tego czasu współpracuje z Teatrem Bolshoi, a w listopadzie 2011 wystąpiła tam jako Królowa Nocy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta. W sezonie 2011/12 nawiązała także współpracę z operą w Bonn gdzie występuje w partii tytułowej w Lakmé Delibesa.

 

Magdalena Blum – absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu (1994) w klasie fortepianu ad. Zdzisławy Rychlewskiej. Brała udział w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju i Wrocławiu w klasach profesorów: Haliny Czerny–Stefańskiej, Włodzimierza Obidowicza, Tatiany Szebanowej, Aleksieja Orłowieckiego i Lee Kum-Singa. Po roku pracy na macierzystej uczelni (rozpoczęła pracę jeszcze jako studentka) została zaproszona do Shattuck St. Mary's School jako "artist in residence" na roczny kontrakt. Doskonaliła wtedy również swoje umiejętności u  prof. De Wayne Wee w Northfield, MN, USA. Pobyt w USA zaowocował dalszymi propozycjami zatrudnienia, ale Magdalena Blum zdecydowała się kontynuować pracę na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest laureatką III Ogólnopolskiego Konkursu Lisztowskiego (IV nagroda i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego). Koncertowała w Rosji (Sankt Petersburg, m. in. w Wielkiej Sali Koncertowej Konserwatorium im. Rimskiego- Korsakowa), kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej i Środkowej. Występowała jako solistka i kameralistka na festiwalach muzycznych- m.in. w Wiedniu i Gaming (Chopin- Festiwal). Brała udział  (jako akompaniator) w międzynarodowych konkursach wokalnych w Warszawie, Karlovych Varach, Oslo, Tuluzie. Jako pianista-kameralista pracowała wielokrotnie na mistrzowskich kursach interpretacyjnych - m. in. we Wrocławiu (Wratislavia Cantans), w Dusznikach Zdroju, w Wiedniu (w Hochschule für Musik), w Radziejowicach i w Monaco. Na kursach pracowała m. in. z  profesorami Ralfem Döringiem, Eugeniuszem Sąsiadkiem, Christiną Hampe, Włodzimierzem Zalewskim, Bogdanem Makalem, Rusko Ruskowem, Ewą Czermak, Christianem Elssnerem, Helgą Meyer-Wagner, Elizabeth Wilke, Maestrą Teresą Żylis-Gara. Na konkursach wokalnych została kilkakrotnie wyróżniona nagrodą za najlepszy akompaniament. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, jest współwykonawcą 3 płyt CD: „Arie i Pieśni Mistrzów Włoskiego Bel Canta” (MCA; 2001), „Il Convegno” (DUX; 2004) i „Consortium Musicum” (JBRecords:2006).

Pracuje jako pianista-kameralista na Wydziale Wokalnym i Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W roku 2000 przeprowadziła pomyślnie przewód kwalifikacyjny pierwszego stopnia, w roku 2005 uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Od 2008 roku pełni funkcję Prorektora do Spraw Artystycznych i Naukowych.

 

Projekt „Muzykalia Staniszowskie” realizowany jest przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Gminy Podgórzyn. Główny partner: GMT Guss- und Maschinenteile GmbH Partnerzy: Dr. Schneider Automotive Polska, Tauron Ekoenergia, DWS Dräxlmaier, Jelenia Plast, Sopp Industrie GmbH Dekogen Fashion Sponsorzy: KEMPF ZBPS Sp. z o. o. Patroni medialni: Muzyczne Radio, Nowiny Jeleniogórskie, BoxNet, BoxNet Kulturalnie, Schlesien Heute

 

 

 

 

 

 

 

 

 Projekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0.0313 sekundy, 1.10925 MB