Mapa Doliny Pałaców
obiekt niedostępny noclegi
obiekt odrestaurowany park / punkt widokowy
restauracje imprezy kulturalne
kawiarnie możliwość zwiedzania
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
Mapa Doliny Pałaców
PARTNERZY
  • Pałac w Wojanowie >>
  • Zamek Karpniki >>
  • Pałac Paulinum w Jeleniej Górze >>
  • Romualdo dell Bianco Foundation >>
  • Związek Gmin Karkonoskich/ Pałac w Bukowcu >>
KALENDARZ
<<>>
Lipiec 2024

PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6 7
 
8 9 10 11 12 13 14
 
15 16 17 18 19 20 21
 
22 23 24 25 26 27 28
 
29 30 31    
 
CZY WIESZ, ŻE?
  • W sierpniu 2018 w Dolinie Pałaców i Ogrodów odbędzie się VII Festival dell Arte
  • 29 września 2018 w Legnicy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej uhonorowana została prestiżową Nagrodą Kulturalną Śląska >>
  • Przekazanie Twojego 1% podatku pomoże ratować zabytki Doliny Pałaców i Ogrodów >>
  • 11 obiektów Doliny Pałaców i Ogrodów jest Pomnikiem Historii Prezydenta RP
  • Już dostępny przewodnik po całej Dolinie Pałaców i Ogrodów w wersji polskiej i niemieckiej. Kup, zanim przyjedziesz!
Oferta wydawnicza

Zamówienia wydawnictw można dokonać wysyłając informację na adres k.smorek@dolinapalacow.pl z określeniem ilości, sposobu zapłaty (przedpłata na konto Fundacji, wysyłka za pobraniem) oraz adresu do wysyłki.

Dane do przelewu: nr konta: 64 2490 0005 0000 4530 7340 5038 ; Odbiorca: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, ul. Świdnicka 31, 50-066 Wrocław. W tytule przelewu należy wpisać nazwę publikacji oraz ilość sztuk.

Wszytkie wydawnictwa są także dostępne w siedzibie Fundacji we Wrocławiu oraz w Oddziale w Bukowcu (ul. Robotnicza 9).


Ornamental Farm Bukowiec "Ornamental Farm Bukowiec" Piotr Napierała
Pozycja opisująca w kompleksowy sposób historię założenia pałacowo-parkowego w  Bukowcu,  począwszy od czasów średniowiecznych i założenia wsi, skończywszy na czasach  współczesnych i postępujących pracach rewaloryzacyjnych. Tekst został bogato uzupełniony  zdjęciami oraz projektami i rycinami z epoki. (ilość stron 68, oprawa miękka, cena 20 zł + 11  zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)
Krajobraz kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej

Autorzy stworzyli dzieło obrazujące historię regionu, bogactwo przyrody, wspaniałą architekturę. Kotlina Jeleniogórska wraz z otaczającymi ją Karkonoszami, Rudawami Janowickimi i Górami Kaczawskimi  przedstawiona została jako kraina o niezwykle różnorodnej rzeźbie terenu, z enklawami naturalnej roślinności a jednocześnie obszar o największym zagęszczeniu obiektów zabytkowych w kraju.
Jest to miejsce przenikania się wpływów wielu narodów, kultur i tradycji, co wynika z burzliwej historii tego obszaru. Z drugiej strony natura, krajobraz, górskie otoczenie generowały powstanie niezwykłego dziedzictwa kulturowego.
Książka jest bogato ilustrowana, zaopatrzona w bibliografię i indeksy. Niezwykle cenna dla regionalistów, może być pięknym prezentem dla każdego (format 25 x 21, ilość stron 358, oprawa twarda, ponad 650 ilustracji, cena 80 zł + 15 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)

Dostępna tylko angielska wersja publikacji.


 "W Dolinie Pałaców i Ogrodów" - przewodnik stworzony z myślą o miłośnikach architektury, historii i pięknych krajobrazów. Opisano w nim 22 miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz ponad 100 zabytków architektury. Ponadto znajdują się w nim informacje o wybitnych postaciach bywających w Dolinie i wiele innych ciekawostek. Plany i opisy pozwolą odnaleźć bez trudu wszystkie opisane obiekty, a dzięki wielu ilustracjom nie będzie problemu z ich rozpoznaniem (format 12x22, ilość stron 256, oprawa miękka - szyta, ponad 650 ilustracji, cena 60 zł + 11 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)Dostępna jest także niemiecka wersja publikacji.


"Dolina Pałaców i Ogrodów - mapa turystyczna" z opisami obiektów rezydencjonalnych w Kotlinie Jeleniogórskiej wraz z zaznaczeniem ich na mapie. Mapa obejmuje Rudawski Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Stawy Podgórzyńskie, Zbiornik Sosnówka, Park Kulturowy Kotliny Jeleniogórskiej. Miejscowości: Bukowiec, Karpniki, Mysłakowice, Łomnica, Miłków, Przesieka, Piechowice, Rybnica, Jelenia Góra, Dąbrowica, Wojanów, Staniszów, Głębock (opisy w języku polskim i niemieckim, format B2, skala; 1:25 000, cena 15 zł + 6 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)

 

 

 


 Seria wydawnicza "Historia i zabytki" jest zestawem 12 broszur opisujących historię i zabytki poszczególnych miejscowości w Kotlinie Jeleniogórskiej. W broszurach tych znajdziecie Państwo wyczerpujące opisy historyczne: pałaców, parków romantycznych, kościołów i innych zabytków na terenie  Karpnik, Łomnicy, Kowar, Miłkowa, Staniszowa, Jeleniej Góry, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Wojanowa. W serii znalazły się także odrębne pozycje poświęcone pałacom w Jeleniej Górze oraz zamkom i warowniom w Kotlinie Jeleniogórskiej (język polski oraz krótkie streszczenia w języku niemieckim, angielskim i czeskim, format 16x22, ilość stron 16-24, oprawa miękka - szyta, cena za broszurę 10 zł, cena za komplet 12 broszur 90 zł + 11 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)Album "Parki Romantyczne Kotliny Jeleniogórskiej " jest bogato ilustrowanym wydawnictwem opisującym założenia parkowe w Kotlinie Jeleniogórskiej: Paulinum w Jeleniej Górze, Park na górze Kościuszki w Jeleniej Górze, Park w Cieplicach, oraz parki przy rezydencjach w Bukowcu, Karpnikach, Łomnicy, Mysłakowicach, Wojanowie, Ciszycy, Staniszowie (Autorzy: Małgorzata Ploch i Piotr Napierała, zdjęcia: Romuald M. Sołdek, język polski, format 22 x 28 cm, ilość stron: 190, papier kreda, oprawa twarda - szyta, Cena 60 zł/jeden tom + 15 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)

 


Album "Kościoły i Kaplice Kotliny Jeleniogórskiej " jest bogato ilustrowanym wydawnictwem opisującym obiekty sakralne w Kotlinie Jeleniogórskiej. W albumie znalazły się opisy kościołów i kaplic w Jeleniej Górze, Karpaczu, Kowarach, Piechowicach, w gm. Janowice Wielkie w miejscowościach : Janowice Wielkie, Komarnie, Miedziance, Radomierzu, Trzcińsku, w gm. Jeżów Sudecki w miejscowościach: Chrośnica, Czernica, Dziwiszów, Jeżów Sudecki, Siedlęcin, w gm. Mysłakowice w miejscowościach: Bukowiec, Dąbrowica, Karpniki, Łomnica, Mysłakowice, Wojanów, w gm. Podgórzyn w miejscowościach: Miłków, Podgórzyn, Sosnówka, Staniszów, w gm. Stara Kamienica w miejscowościach: Barcinek, Kopaniec, Kromnów, Mała Kamienica, Nowa Kamienica, Rybnica, Stara Kamienica, Wojcieszów (Autor: Wojciech Kapałczyński, zdjęcia: Romuald M. Sołdek, język polski, format 22 x 28 cm, ilość stron: 191, papier kreda, oprawa twarda - szyta, Cena 60 zł/jeden tom + 15zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)


Album "Zamki, Pałace Dolnego Śląska" jest bogato ilustrowanym wydawnictwem opisującym obiekty rezydencjonalne na Dolnym Śląsku. W tomie II znalazły się opisy Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze, Pałacu w Bagnie, Pałacu w Krzyżowej, Zamku w Głogowie, Pałacu w Kraskowie, Pałacu w Brunowie, Zamku w Oleśnicy, Zamku Świny, Zamku w Trzebieszowicach, Dawnego Pałacu Królewskiego we Wrocławiu, Zamku w Żmigrodzie (język polski, niemiecki i angielski format 22 x 30 cm, ilość stron: 192, papier kreda, oprawa twarda - szyta, Cena 100 zł/jeden tom + 15 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)


 

 

Seria I: Mysłakowice

Seria II: Mysłakowice

 

 

Seria I: Pałac w Wojanowie

Seria II: Pałac w Mysłakowicach

 

 

Seria I: Pałac w Łomnicy

Seria II: Opactwo w Bukowcu

 

 

Seria I: Herbaciarnia w Bukowcu

Seria II: Pałac na Wodzie w Staniszowie

 

 

Seria I: Opactwo w Bukowcu

Seria II: Pałac w Bukowcu

Litografie z obiektami zabytkowymi z Doliny Pałacow i Ogrodów. Litografie są sprzedawane w dwóch seriach po 5 sztuk w teczce (wymiar 21x29.7 cm, karton matowy, cena jedna seria-5 sztuk+teczka 20 zł + 10 zł koszt przesyłki z przedpłataąna konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)


     

     

      

Zamek Bolczów

Zamek Henryka

Pałac Paulinum

 

 

 

Zamek Chojnik

 Dębowy Pałac

Pałac Miłków

      

Pałac Staniszów


     Bukowiec

     Bukowiec

       Bukowiec

     Bukowiec

Bukowiec

Założenie pałacowo-parkowe w Bukowcu

Seria pocztówek z obiektami rezydenconalnymi z Doliny Pałaców i Ogrodów (wymiar 11x16 lub 10x21 (Bukowiec), cena 1 zł/sztuka + 5 zł koszt przesyłki z przedpłata (za komplet) na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)


"Pałacowe Korony" - gra planszowa dla dzieci pozwalająca poznać obiekty zabytkowe w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Gracze poruszając się po planszy pionkami, trafiając na kolejne pola, otrzymują przypisane do nich zadania. Celem gry jest dotarcie jak najszybciej do końca planszy. (ilość graczy: 4,  zestaw zawiera : kartonową plansze, cztery pionki, instrukcje gry, kostkę do gry, cena 16 zł + 10 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)

 


Dębowy Pałac

Pałac Paulinum

Seria puzzli z obiektami rezydencjonalnymi z Doliny Pałaców i Ogrodów (ilość części 60, cena 18 zł/sztuka + 8 zł koszt przesyłki z przedpłatą na konto lub za pobraniem zgodnie z taryfą Poczty Polskiej)


 
Pałac StaniszówGrafiki przedstawiające obiekty Doliny Pałaców i Ogrodów wykonane przez Jerzego Stachowiaka  sygnowane przez autora w serii od 1/50.
Pałac Wojanów-Bobrów, Pałac w Staniszowie Górnym, Pałac w Miłkowie, Wieża Książęca w Siedlęcinie, Pałac w Pakoszowie, Pałac w Radocinach-Kowarach, Pałac na Wodzie w Staniszowie, Pałac w Karpnikach, Pałac w Łomnicy, Pałac w Wojanowie, Pałac Paulinum w Jeleniej Górze, Pałac w Bukowcu, Pałac Dębowy w Karpnikach.

Koszt 1 grafiki to 40 zł, przy ilości powyżej 5 sztuk cena do negocjacji.    
  
 Aby zobaczyć wszystkie grafiki kliknij tutaj  

Zapraszamy także na stronę autora http://www.jsrysunki.jimdo.com
 Projekty

RODO

Sprawozdania

Statut

Misja i cele

Nagrody Fundacji

Partnerzy

1% dla Fundacji

Zbiórki publiczne

Bukowiec


Lokalizacja

Natura

Obiekty

Video

Panoramy 360°

Pomnik Historii

Zima w Dolinie Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów w grafice

Dolina Pałaców i Ogrodów z drona


Prasa

Radio

Telewizja


Osoby do kontaktów

Siedziba we Wrocławiu

Oddział w Bukowcu

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów ©
 
Projekt pn. „ Kampania promocyjna Doliny Pałaców i Ogrodów ” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
Wygenerowano w: 0,0325 sekundy, 0,72211 MB